EVLİLİK ÖNCESİ DANIŞMANI

EVLİLİK ÖNCESİ DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI


Bu sertifikalar yurt dışında çalışmak için en önemli etken…

Evlilik öncesi danışmanlığı eğitim sertifikası ile;

Üniversite onaylı evlilik öncesi danışmanlığı eğitim sertifikası sahibi olacaksınız!

Üniversite onaylı evlilik öncesi danışmanlığı  eğitim sertifikası ile Cvnizi güçlendirirsiniz..

Evlilik öncesi danışmanı olmak için gerekli olan evlilik öncesi danışmanlığı  eğitim sertifikasına sahip olacaksınız.

Uzman bir  evlilik öncesi danışmanı olacaksınız.

Evlilik öncesi danışmanlığı mesleği ile ilgili tüm bilgilere sahip olacaksınız.

Aldığınız evlilik öncesi danışmanlığı eğitim sertifikası ile bir adım öne çıkacaksınız.

Evlilik öncesi danışmanlığı mesleğini icra ederken bilgi eksikliği yaşamayacaksınız.

Herkesin bir adım önüne geçmek istiyorsanız cv güçlendirmek için evlilik öncesi danışmanlığı eğitim sertifikası  için başvurun!


EVLİLİK ÖNCESİ DANIŞMANLIK NEDİR ?

EVLİLİK ÖNCESİ DANIŞMANI GÖREVLERİ NELERDİR ?


Evlilik öncesi danışmanlık, eş adaylarına evliliğe hazırlık aşamasında yardımcı olmayı ve sağlıklı bir evlilik oluşturmak adına önerilerde bulunmayı amaçlayan uygulamalardır. Evlilik öncesi danışmanlık hizmetleriyle, eş adaylarına evlilik sürecinde meydana gelebilecek sorunlar hakkında bilgi verilebilmekte ve bu sorunlara karşı geliştirilebilecek çözüm yollarıyla ilgili yardımcı olunabilmektedir. 

Evlilik öncesi danışmanlık uygulaması, çiftler arasındaki psikolojik ve davranışsal yapıları değerlendirip düzenlemesinin yanı sıra, fiziksel olarak sağlıklı bir kurumsal birliktelik kurulması açısından da çalışma gerçekleştirmektedir. Bu bakımdan evlilik öncesi danışmanlık kapsamında gerçekleştirilen aşamaları şu şekilde sıralayabilmekteyiz:

  • Öncelikle kişinin evleneceği kişiyle yüzleşmesi sağlanmaktadır. Yüzleşme, bireysel olarak mevcut olan bütün alışkanlık ve değerlerden farklı, bir arada olma temelinde yeniden inşa edilmesi gerekli gereken durumları ele almayı sağlamak amacıyla gerçekleştirilmektedir. Kişilerin karakterleri üzerinden değerlendirmeler, evlilik rolleri bakımından yeniden ele alınmaktadır. 
  • Eş adaylarının birbirlerinin farkında olması sağlanmaktadır. Farkında olmak, çiftler arasındaki farklılıkların sorunlara dönüşmesini engellemek bakımından oldukça önemlidir. Evlilik, çiftlerin birbirini keşfetme sürecidir. Ancak, evlenmeden önce ne kadar çok şey öğrenilirse farkındalık o kadar gelişmekte ve keşiflerin sorunlara dönüşmesi önemli oranda engellenebilmektedir

NASIL EVLİLİK ÖNCESİ DANIŞMANI OLUNUR ?

EVLİLİK ÖNCESİ DANIŞMANI OLMAK İÇİN NELER GEREKLİDİR ?

EVLİLİK ÖNCESİ DANIŞMANI OLMAK İÇİN ONLİNE SERTİFİKA NASIL ALINIR ?

Ülkemizde evlilik öncesi danışmanı olabilmek için öncelikle belli başlı bölümlerden mezun olma şartı aranmaktadır. Bu bölümler sosyal hizmetler, psikoloji sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi alanlarından biri olmak zorundadır ve kişilerin bu alanların en az birinde 4 yıllık eğitimini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Bu bölümler dışında kalan ve en az okuryazar olan, kendini geliştirmek ve bu eğitimi öğrenmek isteyen herkes ise evlilik öncesi danışmanlığı eğitimine katılabilmektedirler. Eğitimi bitirdikten sonra ise uluslararası onaylı belgeye sahip olabilmektedirler.

Daha sonrasında bu kişiler, üniversite onaylı  uzaktan eğitim merkezimize başvurarak evlilik öncesi danışmanlığı eğitimi alabilmektedir.

EVLİLİK ÖNCESİ DANIŞMANI KURSU EĞİTİM DETAYI

Kurumumuz bünyesinde verilen evlilik öncesi danışmanı kursu kursiyerlerimizin alanlarında yetkin bir hale gelerek donanım sahibi olmalarını sağlamak amacı ile hazırlanmıştır. Eğitimimiz esnasında gerçekleştirilecek olan her türlü program ve kursiyerlerin faydalanabilecekleri her türlü içerik yine sürecimize dâhil edilmiştir. Eğitimler online asenkron yapılmaktadır. Eğitim videoları ve sunumlar öğrenci panelinizdedir.

ONLİNE EĞİTİM NE ŞEKİLDE OLACAK

Eğitim programımız, uzaktan eğitim (interaktif)  formatında hazırlanmıştır.

Eğitimler kolay anlaşılır,anlaşılır bir hızda tasarlanmıştır.

Eğitime dilediğiniz zaman başlayabilir ve istediğiniz hızda bitirebilirsiniz.

Sertifikanız eğitiminiz bittikten sonra PDF Dosyası şeklinde ve kargo ile talep edebilirsiniz

Eğitimlere katılım için internet dışında sınırlama yoktur. İstediğiniz   zamanda ve yerde, internete bağlı olduğunuz tüm cihazlardan  eğitim alabilirsiniz.

Eğitimi biten katılımcılarımız hazır olan sınav sistemine kendilerini hazır hissettiklerinde giriş yaparlar.

Sınavda başarılı olan katılımcılar  EVLİLİK ÖNCESİ DANIŞMANI eğitim sertifikasını almaya hak kazanacaktır.

Hotline