SERTİFİKA NEDİR ?

SERTİFİKA NEDİR ?  NE İŞE YARAR ?

Sertifika, kurumlar tarafından verilen ve eğitimin tamamlandığını belirten bir belgedir. Kurumlar ya da kuruluşlar vermiş olduğu eğitimin başarı ile tamamlanması halinde kişilere sertifika vermektedir.

Günümüzde her alanda çok fazla uzman vardır ve bunların bir şekilde ön plana çıkması gerekir. Rakiplerinin önüne geçmek isteyen kişiler kurslara ve eğitimlere giderek sertifika alır ve bu sayede kendine bir şeyler katmış olur. Her meslekte ve her alanda sertifika almak mümkündür. Sertifika almak için kurumumuza başvurup  eğitimleri başarı ile tamamlamak gerekir.

Başarı ile tamamlanan her eğitimden sonra kurum tarafından öğrencilere imzalı(e-imza) bir sertifika belgesi verilir. Bu sertifika ile kişiler almış oldukları eğitimi gösterir ve bu alanda uzmanlıklarını gösterir. Sertifika isteyen herkesin istediği derste ya da konuda sertifika alması mümkündür. Herhangi bir şart aranmaz ve okunan okul da önemli değildir.

Yetişkin herkesin sertifika programlarına kayıt olması ve bu sayede sertifika sahibi olması mümkündür. Sertifika ile donanım sahibi olmak ve daha fazla konuda bilgi sahibi olmak mümkündür. Kişilerin cv'lerine de sertifikaları koymaları ve bu şekilde iş başvurusu yapmaları mümkündür.

Kategoriler